21.10.08

Axel Springer przejmie "Rzeczpospolitą"?

Taką zaskakującą wiadomość podała dzisiaj PAP. Powołując się na niemiecki miesięcznik "Manager Magazin" agencja podała, że Axel Springer rozważa przejęcie polskich udziałów brytyjskiej grupy Mecom.

Mecom jest większościowym udziałowcem m.in.: "Rzeczpospolitej", "Parkietu" i "Życie Warszawy". Według niemieckiego miesięcznika z powodu kryzysu finansowego i groźby recesji na rynku reklamowym koncern zamierza wzmocnić swoje inwestycje za granicą i w branżę on-line.
Jak wpłyną ewentualne zmiany na opozycyjną wobec rządu "Rzeczpospolitą"? Po wyborach wydawany przez Axela "Dziennik" zmienił przecież swoje proPiSowskie nastawienie na przychylne obecnemu rządowi...

Etykiety: , , , , , , ,

1 Comments:

At 21 października, 2008 22:19, Anonymous plopli said...

Takie przejęcie jest b. mało prawdopodobne z uwagi na przepisy antymonopolowe. UOKiK raczej zablokuje taką koncentrację z uwagi na silną pozycję ASP na rynku dzienników.

Przypominam, że Fakt ma pozycję dominującą na rynku bulwarówek, PS + Tempo to monopol w prasie sportowej, a Dz próbuje nam udowodnić, że kolportuje ponad 150.000 egzemplarzy dziennie (rozpowszechnianie płatne ogółem 07'08). Jeśli do tego dodać 150.000 egzemplarzy Rzepy i pozycję Parkietu, to powstaje moloch, z którym GW nie może się równać i konkurować.

Nie wyobrażam sobie zgody na taką koncentrację, nawet po decyzjach w sprawie gazet wrocławskich i poznańskich.

Chyba, że ta informacja to w gruncie rzeczy zapowiedź końca Dziennika... Wówczas takie rozwiązanie miałoby sens.

 

Prześlij komentarz

<< Home