20.10.08

Pitbull - najlepszy polski serial kryminalny

Wiele razy na 5 Władzy emocjonowałem się polskimi serialami: Oficer, Odwróceni, Glina czy Fala Zbrodni ... Ale Pitbull przebija te wszystkie seriale. Jest zdecydowanie najlepszy!

Do tej pory powstały trzy serie. Gra w nich wielu świetnych polskich aktorów: Janusz Gajos, Marcin Dorociński, Andrzej Grabowski, Rafał Mohr czy Paweł Królikowski. Ale najważniejsza zaleta serialu to to, że większość odcinków oparta jest na autentycznych wydarzeniach. Odcinki oparte na wydarzeniach z Magdalenki czy Parolów robią niesamowite wrażenia. Tu nie ma fikcji - tak było prawdopodobnie naprawdę. Opowieści o kradzieży broni na warszawskim Bemowie, zabiciu przez ojca dwójki dzieci i samobójstwie czy utopieniu małego chłopca w Wiśle robią piorunujące wrażenie! Na pewno minusem jest słaby dźwięk ale realia pracy w policji powodują, ze wszystko wydaje się bardzo rzeczywiste! Zdecydowanie numer jeden wśród polskich seriali kryminalnych!

Etykiety: , , , , , , , , , , , ,

2 Comments:

At 22 października, 2008 10:11, Anonymous Anonimowy said...

Nigdy nie zapomnę roli Bartosza Opanii jako ojca psychopaty. To fakt, ten serial jest najlepszy.

 
At 24 października, 2008 12:12, Blogger Wittman said...

Potwierdzam, to najlepsza polska produkcja ostatnich lat. Niestety, każdy następny sezon jest gorszy od poprzedniego. Zaczęło się hardkorowo i hiperrealistycznie, (znakomite role Gajosa i Stroińskiego), drugą serię wygładzono, wypikano nieliczne przekleństwa,a trzecia zbliżyła się niebezpiecznie do poziomu Kryminalnych. Ot, takie tam historyjki.

 

Prześlij komentarz

<< Home