11.12.08

Nasza Klasa pozwana

Powraca temat Naszej Klasy. W środę przed wrocławskim sądem miał się rozpocząć proces, w którym pozwanym jets właśnie ten jeden z najwięszych portali społecznościowych.

Portal pozwał mieszkaniec małej miejscowości z Pomorza. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrył on, że na Naszej Klasie ktoś założył jego profil, podając wszystkie dane. Dodatkowo zanajomi zaczęli go pytać o maile, jakie z profilu dostawali od niego. A nie były to listy sympatyczne a wręcz przciwnie. Mężczyzna podejrzewał, że profil założył jego dawny znajomy, który wyjechał do Niemiec. Powiadomił prokuraturę i zażądał od Naszej Klasy usunięcia profilu. Twierdzi, że ta zbyt długo reagowała. Dlatego zdecydował sie na pozew. Domaga się przeprosin i 50 tys. zł. zadośćuczynienia od właścicieli portalu (czytaj więcej tutaj).
Radca prawny portalu Marcin Szwanenfeld zapewnia, że w tej sprawie zostały spełnione wszystkie regulaminowe procedury i dlatego będzie się domagał odrzucenia pozwu. Dodatkowo twierdzi, że pozwany powinien zostać mężczyzna, który założył fałszywy profil (posłuchaj rozmowy z prawnikiem tutaj).

W środę autor pozwu nie przyjechał na proces, poprosił o odroczenie sprawy, bo dopiero niedawno dostał odpowiedź na swój pozew i jego adwokat nie zdążył sie z nim zapoznać. Na rozprawę nie przyjechał też jedyny wezwany świadek - sąd ukarał tę osobę grzywną w wysokości 500 złotych, uznając, że skoro przyszedł sąd, radca Naszej Klasy i dziennikarze to wezwana pani także powinna się pofatygować 8-)
Kolejny termin rozpoczęcia procesu wyznaczono na 10 lutego.

Etykiety: ,

1 Comments:

At 11 grudnia, 2008 11:39, Anonymous Anonimowy said...

eeee szkoda czasu na naszą klasę, jest o wiele więcej fajniejszych miejsc w necie;-)

 

Prześlij komentarz

<< Home