24.11.08

Behemoth pozywa Ryszarda Nowaka

Na początku roku Patrycja pisała o walce Ryszarda Nowaka, szefa Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami z black metalem. Teraz były poseł Unii Pracy sam ma problemy. Pozywa go metalowa kapela Behemoth.

Informacje na ten temat znalazłem na portalu CIA (Centrum Informacji Anarchistycznej). Wynika z niej, że proces wytoczył lider deathmetalowego zespołu - Adam Darski. Muzyk twierdzi, że Ryszard Nowak zniesławił go nazywając go wielokrotnie przestępcą i satanistą. Domaga się przeprosin na łamach "Gazety Wyborczej" oraz wpłaty trzech tysięcy złotych na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Ciapkowo" w Gdyni. Dziś przed Sądem Okręgowym w Gdańsku doszło do pierwszej rozprawy. Proces został jednak odroczony do 11 marca.

Cóż, wielokrotnie miałem okazję słuchać wypowiedzi (ocierających się o pomówienie) Ryszarda Nowaka, który szuka swojego miejsca w świecie. We Wrocławiu media nie traktują go zbyt poważnie. Jednak kiedy pojawia się w innych częściach Polski - cieszy się popularnością. Jest m.in. organizatorem akcji "Lato bez sekt". Akcja skądinąd pożyteczna, ale w jego wykonaniu ocierająca sie o granice śmieszności. Czyżby teraz jego czekały kłopoty?

Etykiety: , , , , , , , , , ,

7 Comments:

At 25 listopada, 2008 09:39, OpenID olgierd said...

No cóż, to zwykły lawirant...

 
At 25 listopada, 2008 12:31, Blogger Patrycja said...

ha, jak Nergal wyciągnie odszkodowanie od Nowaka to będzie niezły precedens. Insza sprawa: ze dwa miesiące temu w śniadaniowo-niedzielnym programie TVN prowadzący doszli do wniosku, że w grupie trzech "eksportowych" produktów promocyjnych Polski jest... death metalowy Vader - najbardziej znany zespół from Poland na świecie. W zasadzie - myślę, że jeśli już to właśnie Behemoth bardziej zasługuje na to miano, ale niech będzie Vaderowi za wkład i historię:-)

 
At 25 listopada, 2008 19:43, OpenID analogicznie said...

>>patrycja

WOW! kto byl gosciem tego sniadania, ze znal nazwe Vader?

 
At 26 listopada, 2008 17:16, Blogger Patrycja said...

@Analogicznie
ha ha ha, a to "se" tam analizował Węglarczyk i Rusin* (ta jako tło). Nie - no Vadera to już znają "masy"- w myśl zasady, że wszak i tym co nie jest obojętne i pisali o nich i dzienniki... więc nawet jak się nie przepada za taką muzyką to jest trendy znać (oj, jakie to straszne, ale tak to bywa):-)
Ale Vader po De Profundis (a to stare wszak) mi jakoś nie smakuje jak kiedyś, a dla odmiany "Behemocisko" daje radę muzycznie i artystycznie choć w sumie to jest sporo w Polsce ciekawej łupaniny deathmetalowej.

* to był set o tym, że w hAmeryce na CNN będą lecieć materiały promujące Polskę - z muzyki wybrano jednak Nastkę Kukulską:-)

 
At 26 listopada, 2008 21:11, OpenID analogicznie said...

moze po wystepach kukulskiej ktos sie zlituje i przyjedzie gwiazdy uczyc spiewu i tanca?

 
At 27 listopada, 2008 18:43, Anonymous Anonimowy said...

jeden swir pozywa drugiego; czy naprawde nie ma wazniejszych tematow?

 
At 27 listopada, 2008 20:15, Anonymous Piotrek said...

Najwyraźniej sformułowanie "poseł Nowak" staje się powoli synonimem słówka "debil":)

Pamiętacie posła Zbigniewa Nowaka, tego od prześcieradeł (transparentów?) rozwijanych nieopodal sejmowej trybuny w porze największej oglądalności? Tenże sam poseł swego czasu założył stronkę na której udowadniał, że w Polsce mieszka 10 mln Żydów:)

 

Prześlij komentarz

<< Home