25.2.09

Szef radiowej Trójki odwołany!

Ciąg dalszy trzęsienia ziemi w mediach publicznych. Wieczorem Krzysztof Skowroński został odwołany ze stanowiska dyrektora radiowej Trójki.

Oczywiście zmiany personalne w mediach publicznych w Warszawie są teraz na porządku dnia. Tabuny wszechpolaków zajmują stanowiska w Telewizji Polskiej (pisałem o tym tutaj). Oczywiście o ile nikt nie będzie żałował ludzi typu Targalski, to jednak Krzysztof Skowroński reaktywował tak naprawdę lubianą przez wielu Trójkę. Przyznają to nawet jego wrogowie. Kłopoty Skowrońskiego rozpoczęły się po artykule w Gazecie Wyborczej o audycie w Polskim Radiu:
"Audytorzy zwracają uwagę na nieprawidłowości przy wypłacie honorariów dziennikarskich dla Skowrońskiego. Z raportu wynika, że osobiście zatwierdzał sobie wypłatę honorariów (np. za przeprowadzony wywiad), choć mógł to zrobić tylko prezes zarządu".

Już wówczas pełniący obowiązki prezesa PR Robert Wijas zapowiadał, że jeżeli rzeczywiście szef trójki podpisywał własne honoraria to zostanie zwolniony. Skowroński zarzuty odpierał, a pod listem w jego obronie podpisało się wielu znanych dziennikarzy, publicystów i artystów, m.in. Marcin Meller, Piotr Adamczyk, Piotr Legutko, Paweł Fąfara, Filip Łobodziński, Janina Jankowska Mirosław Pęczak, Bogdan Rymanowski czy Ernest Skalski:
"Z niepokojem przyjmujemy informacje o działaniach, które wydają nam się poszukiwaniem formalnych pretekstów do zwolnienia dyrektora radiowej Trójki Krzysztofa Skowrońskiego".

Broniących pouczył (czytaj tutaj) natychmiast Piotr Stasiński z Gazety Wyborczej:
"(...) Obrona Krzysztofa Skowrońskiego nie powinna zaś odbywać się na oślep, zanim rzecz nie zostanie wyjaśniona".

Najwyraźniej dzisiaj sprawa została wyjaśniona i Krzysztofa Skowrońskiego odwołano. Zastąpiła go Magda Jethon, związana z Trójką od wielu lat. "Uznaliśmy, że Magda Jethon będzie lepszym dyrektorem na te trudne czasy" - powiedział PAP p.o. prezes zarządu Polskiego Radia Robert Wijas. A ja jednak chciałbym się dowiedzieć czy szefa Trójki odwołano ze względu na wyniki audytu czy dlatego, że Magda Jethon ma być lepszym dyrektorem...

Etykiety: , , , , , , ,

15 Comments:

At 25 lutego, 2009 22:34, Anonymous Unicorn said...

"Oczywiście o ile nikt nie będzie żałował ludzi typu Targalski" Ja będę żałował a Pinio udowadnia po raz kolejny, że jest najsłabszym członkiem ekipy 5władza ;)

 
At 25 lutego, 2009 22:49, Anonymous Pbn said...

> Ja będę żałował a Pinio udowadnia po
> raz kolejny, że jest najsłabszym
> członkiem ekipy 5władza ;)

Zalezy kto na jakie czlonki patrzy.

 
At 25 lutego, 2009 22:51, Anonymous Unicorn said...

Państwo wybaczą ale poza jednym ostatnio wpisem dotyczącym dwóch nawiedzonych gazet, reszta to nudziarstwa ;)

 
At 25 lutego, 2009 23:02, Anonymous Anonimowy said...

Odpieprz się od Targalskiego (C) Adam Michnik :)

 
At 26 lutego, 2009 02:05, Anonymous tolep said...

Ja też będę żałował, podbnie jak Unicorn.
Nawiasem pisząc - wypowiedź "oczywiście nikt" kojarzy mi się OCZYWIŚCIE z GWnianym towarzystwem wzajemnego fellatio.

 
At 26 lutego, 2009 06:49, Blogger pinio said...

unicorn, tolep.
Panowie ale może lepsze dla Was czasy jeszcze nadejdą. Może rozpocznie się znowu czyszczenie "złogów". Trzeba wierzyć! A na razie może samemu wokół siebie rozpocząć "czyszczenie" jak nie przymierzając Leon Z. ?
Naprawdę nie mogłem spać w nocy jak przeczytałem, że jestem najsłabszym członkiem Unicorn.
Ale patrzę na to inaczej. Łapię się w pierwszej piątce 8-)
A, że nudziarstwo? Zima to przynudzamy leniwie... Ale jak się Łukasz rozbudzi to zobaczysz, nie będziesz mógł spaać z emocji!

 
At 26 lutego, 2009 07:05, Blogger Szyba said...

...przepraszam, ale mam wrażenie że masz obsesję Gazetiwyborczą, Wynika z tego, że nie jest winny Skowroński, który sam podpisywał sobie wynagrodzenie, ale GW, bi napisała o audycie.
A co do komentarzy w GW- był taki komentarz Wielowiejskiej:
http://wyborcza.pl/1,75968,6156299,Nie_wyrzucac_Skowronskiego_z__Trojki_.html
...ale po co nim się zajmować, nie pasuje do wizji czarno- białej.

 
At 26 lutego, 2009 07:14, Blogger pinio said...

Szyba:
nie wydaje mi się żebym miał obsesję GW. Nie jestem jej przeciwnikiem nawet. A nawet czytam codziennie (jak i inne dzienniki) Ale trudno nie zauważyć, że tam p.o. prezesa zapowiedział odwołanie Skowrońskiego. Więc trudno żebym cytował Rzepę, Dziennik czy Trybunę. Rozumiem, że wolałbyś jakbym przytoczył tekst p. Wielowiejskiej nie Stasińskiego? Bo co? wpisuje się w pewną konwencję pouczania innych?

 
At 26 lutego, 2009 07:46, Blogger Szyba said...

...a może prościej byłoby skupić się na zarzutach jakie postawiono Skowrońskiemu? nie tych politycznych, ale tych dotyczących nieprawidłowości finansowych?

 
At 26 lutego, 2009 07:53, Blogger pinio said...

Szyba:
częściowo na pewno masz rację. Ale pytanie jest takie. Czy ta dymisja spowodowana jest właśnie wynikami audytu czy ma charakter polityczny? Bo albo zwalniamy KS i mówimy, że wyiki audytu go obciążają, albo mówimy, że nowa szefowa jest lepsza na trudne czasy. Nie ma jasności w tym. A KS chyba był dobrym szefem Trójki na trudne czasy. Pomijam oczywiście aspekty polityczne, chodzi mi o przywrócenie Trójce odrobiny blasku dawnej Trójki, na kttórej to (i Rozgłośni Harcerskiej) się wychowałem... Że tak wspomnę audcyje Ryłki czy Mroczka, słuchało się ...

 
At 26 lutego, 2009 08:03, Anonymous Anonimowy said...

Pinio, ale koalicja wszechpolaków i giewu to scenariusz na niezły spektakl, moze by Kutz cos z tego skręcił?

 
At 26 lutego, 2009 09:13, Anonymous Anonimowy said...

cóż, dożynania watah cd. A ze Jethon swego czasu żarła się ze Skowrońskim, to jej kandydatura wydaje sie przemyślana właśnie pod kątem "dożynania". A że Trójka może ucierpieć? A kto by sie o to martwił?

 
At 26 lutego, 2009 10:28, Blogger Szyba said...

Zacznijmy od tego, że takiej sraczki nie było, gdy zwalniano Szabłowską. Nie było- gdy leciała do śmietnika "Bis-ka". Co do Trójki- rozumiem że jeśli chodzi o "przywracanie blasku" to z działań Skowrońskiego można wymienić rozstanie się z Niedźwieckim, czy Ewą Szumańską? Prawda jest taka, że po poprzednich szefach (zwłaszcza po Laskowskim, który stosował taktykę spalonej ziemi) każdy wydaje się być fajny, fachowy i OK.
Tymczasem jednak okazuje się, że nie ma dyskusji o tym, czy Skowroński podpisywał sobie papiery. Dyskusja jest o tym, że naraził się Salonowi, że potwory z Czerskiej wydały na niego wyrok... Argumenty innego rodzaju nie są brane pod uwagę. Skowroński jest czysty i niewinny jak lilija, a kto tak nie uważa, ten z Salonu. Koniec.

 
At 26 lutego, 2009 10:36, Blogger pinio said...

Szyba.
Masz rację, ale zwróć uwagę, że o powody odwołania Skowrońskiego pytam w ostatnim zdaniu. Też mnie zastanawia to zaciemnienie sytuacji. A co do Biski, niestety nikt z nas rzeczywiście o tym nie napisał, a szkoda, bo lubiłem to raio, zwłaszcza jak rządził nim Paweł Sito.

 
At 26 lutego, 2009 14:27, Blogger Szyba said...

OK- chodzi mi tylko o to, że u nas zaczyna się robić jakaś totalna paranoja, i właściwie każde działanie "nie po myśli" przypisywane jest Salonowi. GW może pisać sobie dowolną ilość razy że Farfał to skin i neofaszysta, a i tak każdy ruch w TV komentowany jest "no tak- Salon wykończył "Misję Specjalną".
A co do Sito- to mam do niego bardzo pozytywny stosunek, jeszcze z czasów "Polish Independent" w PR IV :-). I za co się teraz nie weźmie, to go wywalą.....

 

Prześlij komentarz

<< Home