5.3.09

Moment prawdy - tropienie matactw w stylu show?

Kasa za prawdę ku rozbawieniu gawiedzi - tak można w skrócie przedstawić nowy teleturniej telewizji Polsat: Moment prawdy. Show poprowadzi Zygmunt Chajzer, prezenter znany m.in. z kontrowersyjnego Gwiezdnego Cyrku i reklam proszku do prania Vizir. Nowa produkcja wystartuje już dziś o 21.00.

Pozornie - w telewizji wszystko już było, a w internecie to ho ho ho... nie takie rzeczy można zobaczyć:-) A jednak, tym razem przeglądając zajawki wiosennych ramówek rodzimych stacji telewizyjnych, coś nas zaskoczyło. Słowa samego prowadzącego:

Stworzyłem ten program w odpowiedzi na to, co sam zaobserwowałem, na rosnący problem kłamstwa wśród ludzi. Żyjemy w świecie, w którym powiedzenie połowy prawdy urosło wręcz do rangi sztuki. Małżeństwa się rozpadają, przyjaźnie poddawane są próbom, relacje w pracy są trudne - wszystko to przez zakłamanie i mataczenie (...)


(Zygmunt Chajzer - zajawka "Moment prawdy")

W polsatowskim teleturnieju (produkcja: ATM) chętni będą przepytywani na okoliczność takich spraw jak: zdrady małżeńskie, obgadywanie przyjaciół, albo czy mając ostatni kęs jedzenia podzieliliby się z bezdomnym czy z ukochanym psem? Zawodnikom towarzyszy w studiu rodzina oraz bliscy przyjaciele. Ich prawdomówność sprawdza wariograf. Wygrywa ten kto mówi prawdę. Zawodnicy o "słabej woli" mogą się wycofać nie odpowiadając na krępujące ich pytanie.

Zasady teleturnieju, nastawienie na emocje jakich jeszcze nie było i zwyczajna pogoń za kasą, stanowią dziwaczne zestawienie ze słowami prowadzącego. W sumie trudno też powiedzieć, że Chaizer go "stworzył", skoro jest to amerykański format z czego nie robi tajemnicy Polsat w tym samym materiale promocyjnym. I chyba nikt się nie spodziewa, że zdradzany mąż nagle poczuje ulgę i radość oraz dumę z prawdomówności żony, która na telewizyjnym fotelu przyzna się do tego jaki numer mu wykręciła na boku.
Jedno jest pewne - ludzie sami się zgłaszają do takich programów, więc chyba wiedzą co czynią:-). Inna sprawa: szkoda, że nie zdecydowano się na edycję z gwiazdami i innymi celebrytami, na przykład jakby Kazimierz Marcinkiewicz wystąpił w pierwszym odcinku, albo... W sumie nieważne, bo przecież ze swoich matactw będzie spowiadał się przeciętny Kowalski:-)

4 Comments:

At 06 marca, 2009 09:33, Anonymous Anonimowy said...

cóż, pana Chajzera kojarzę tylko z teledurnieju "Idź na całość" na którego oglądnięcie znajoma mnie skusiła. Raz. Widać że głupoty nigdy dość a chętni prawdopodobnie się znajdą. Niekoniecznie dla samej kasy. Wystarczy by na szkle zaistnieć. Nieważne jak.

 
At 08 marca, 2009 23:33, Anonymous Anonimowy said...

uwielbiam prawde az do bolu i mam dosyc zaklamania.Odczepcie sie od mojego ulubionego programu !!!

 
At 18 czerwca, 2009 22:02, Anonymous Anonimowy said...

Chajzer prowadząc program "Moment Prawdy" udowodnił jaką SZMATĄ może stać się człowiek tylko po to, aby mogli oglądać go ludzie. Dla mnie to jest zwykła KOMERCYJNA SZMATA, nie żaden dziennikarz.

 
At 18 czerwca, 2009 22:02, Anonymous Anonimowy said...

Chajzer prowadząc program "Moment Prawdy" udowodnił jaką SZMATĄ może stać się człowiek tylko po to, aby mogli oglądać go ludzie. Dla mnie to jest zwykła KOMERCYJNA SZMATA, nie żaden dziennikarz.

 

Prześlij komentarz

<< Home