6.8.09

Minął tydzień. Policja dalej myśli

Tydzień temu zapytałem wrocławską policję czy zamierza jakoś zareagować na wyrok Trybunału w Strasbourgu ws. interwencji na wrocławskim skłocie Rejon69 (tutaj komentarz Piszpunta w tej sprawie). Do dziś nie ma odpowiedzi. Policja ma jeszcze tydzień.

Piszpunt pisał m.in.:
"W skali lokalnej wyrok ma jeszcze większe znaczenie: za tymi wydarzeniami stoją konkretni WINNI ludzie z policji i prokuratury, którzy awansowali, rozwijali swe kariery w wrocławskich organach ścigania. (...) Z atakujących policjantów jeden jest znanym i uznanym związkowcem policyjnym, a drugi trenerem w Gwardii. Komendant Komisariatu Śródmieście (gdzie przetrzymywali Dominika kłamiąc rodzinie i nam że go tu nie ma – akcja jak z katowni UB – człowiek był i znika), który z kolei wsławił się opinią, iż na skłocie REJON 69 tego dnia odbywał się – UWAGA! – koncert ku czci ADOLFA HITLERA (sic!) nadal rządzi tym komisariatem, a media donoszą o jego miłości do użytkowania nowych samochodów służbowych".

Wysłałem więc list z pytaniami do rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu:
"Proszę o informacje czy wrocławska policja zamierza w jakiś sposób przeprosić za interwencje sprzed 12 lat w squocie przy ulicy Reja. Dwie z poszkodowanych wówczas osób - Piotr Rachwalski i Agata Ferenc wygrały kilka dni temu proces z państwem polskim przed Trybunałem w Strasburgu Czy komendant miejskie zamierza wyciągnąć jakieś konsekwencje wobec jednego z uczestników tej interwencji - Jerzego Szarka, który jest teraz komendantem komisariatu Wrocław Śródmieście."

Na odpowiedź dalej czekam. Z tego co wiem jest ona konsultowana z komendantem głównym policji. Generał Andrzej Matejuk to rozsądny człowiek i mam nadzieję, że będzie wiedział jak zrobić by policja odpowiednio zareagowała.

A tu znajdziecie przydatne informacje na temat tego jak pisać skargi na niezasadne interwencje policji.

Etykiety: , , , , , ,

4 Comments:

At 07 sierpnia, 2009 14:35, Anonymous Anonimowy said...

co ma dac odpowiedz policji w postaci komentarza?

Zamiast za przeproszeniem pierdzielic uswiadomilibyscie ludzi jakie maja prawa i jak pisac zazalenie na interwencje policji.

http://www.codziennikprawny.pl/cms/media/download/id/38

prosze wyrecze was.

 
At 07 sierpnia, 2009 14:38, Blogger pinio said...

dzięki za dobrą radę. Mamy ich mnóstwo. Ale i tą przyjmiemy jako pewnie pisaną w dobrej woli.

 
At 07 sierpnia, 2009 14:51, Anonymous Anonimowy said...

prosze bardzo dominiku.
Tak samo wiem jakie potrafia byc uciazliwe wizyty policji.

link skrocony : http://tinyurl.com/lh7y9m

p.s. I troche zal ze Fate juz nie gra podczas gdy Alians ciagnie podobno nadal swoj muzyczny kramik.

 
At 07 sierpnia, 2009 14:56, Blogger pinio said...

trochę żal. Ale co zrobić. Coś tam chłopaki brzdękają, materiał na płytę mają, ale po odejściu Agi to moim zdaniem to już nie to...

 

Prześlij komentarz

<< Home