8.10.09

Czy Allegro utraciło dane swoich użytkowników?

Dzisiaj dostałem list od Allegro. Bardzo mnie zaniepokoił. Otóż ten portal chce bym po wielu latach zmienił swoje hasło. Do tej pory jakoś nie martwili się o bezpieczeństwo moich danych. A teraz grożą wyłączeniem dostępu do logowania do serwisu..

Oto treść listu od Allegro:
"Kontynuujemy akcję zwiększania bezpieczeństwa w serwisie. W związku z tym przy najbliższym korzystaniu z Allegro zmień swoje hasło do konta.
Jeśli nie zmienisz hasła, w połowie października stracisz dostęp do tych funkcji serwisu, które wymagają logowania. Odzyskasz go po zmianie hasła. Służący do tego formularz otworzy się wówczas automatycznie zamiast zwykłej strony logowania. Pamiętaj, aby uaktualnić hasło również w zewnętrznych aplikacjach i programach, używanych do obsługi konta w Allegro.
Nasza prośba podyktowana jest troską o bezpieczeństwo Użytkowników. Nie chcemy, aby do kont uzyskały dostęp osoby niepowołane. Jednocześnie przepraszamy Cię za niedogodności, jakie może spowodować konieczność zmiany hasła".

Na moje pytania o szczegóły i rodzaj zagrożenia odpowiedzi już nie dostałem...

Etykiety:

5 Comments:

At 08 października, 2009 12:48, Anonymous 125p Fan said...

Ja również otrzymałem podobny e-mail. W świetle ostatnich wydarzeń, czyli kradzieży haseł z najpopularniejszych serwisów pocztowych, niczego nie można być pewnym. Pozostaje tylko zmienić hasło i oczekiwać na dalsze wieści/przecieki.

 
At 08 października, 2009 13:10, Anonymous Anonimowy said...

To moze byc zwiazane po prostu z ostatnimi wyciekami z innych portali. Wiele osob ma uzywa tych samych loginow / hasel w roznych portalach. Niekoniecznie musi to swiadczyc o problemach w samym Allegro. Im nie zalezy na przejmowaniu kont ich uzytkownikow, nawet jesli nie odbywaloby sie to z ich winy.

 
At 08 października, 2009 13:45, Blogger Olgierd said...

Tak, to jest związane z wyciekiem danych z Wykopu. Allegro dostało cynk od Wykopu.

Niejasne jest jedno: w jaki oni sposób zabezpieczają swoje hasła i czy porównywali treść haseł otrzymaną z Wykopu (oczywiście Wykop się nie przyznaje, że im takie dane udostępnił).

Żebym się nie powtarzał, ale troszkę podlansował:

klik raz oraz klik dwa.

 
At 08 października, 2009 21:57, Blogger Szyba said...

http://prawo.vagla.pl/node/8646

 
At 08 października, 2009 22:05, Blogger pinio said...

Szyba:
dzięki. Olgierd także o tym pisał 8-) Sprawa o tyle mnie zainteresowała, że reakcja Allegro następuje po jakimś czasie. Pytanie więc - ukrywali ewentualny wyciek? Czy mają jakiś nowy?

 

Prześlij komentarz

<< Home