31.10.06

Powiew "Piątej Władzy" w nowym serwisie politycznym portalu o2.pl

Pardon - tak nazywa się serwis uruchomiony właśnie w ramach portalu o2.pl. Poświęcony jest polityce. Wystartował w poniedziałek (30.10.) wieczorem.

I tu chwalimy się: jednym z autorów Pardonu jest niżej podpisany współtwórca "Piątej Władzy" Łukasz Medeksza :)

o2.pl to jedna z najpopularniejszych witryn internetowych w Polsce. Według badań Megapanel PBI/Gemius za sierpień 2006 r., zajmuje siódme miejsce pod względem miesięcznej ilości użytkowników (5,7 mln). Specjalnością portalu są serwisy tematyczne, działające pod odrębnymi nazwami. Takie jak plotkarski Pudelek czy motoryzacyjny Autokrata. Do tej rodziny dołącza właśnie polityczny Pardon.

To serwis jak na Polskę unikatowy. Nie powtarza wiadomości agencyjnych, jak to na ogół robią duże portale informacyjne. Nie bazuje też na siostrzanej redakcji prasowej, jak agorowska Gazeta.pl. Pardon to serwis quasi-bloggerski. Korzystając z gorących niusów politycznych komentuje rzeczywistość. A przy tym zachęca internautów do dyskusji. Chętnie sięga po nagrania video i dźwiękowe. W poszukiwaniu politycznych ciekawostek penetruje nie tylko Polskę, ale cały świat.

Hasło Pardonu to: "Poppolityka. Prawdy, emocje i pogłoski". Wśród tekstów będzie można znaleźć m.in. stałe przeglądy polskich blogów politycznych.

Pardon ma własny zespół. Prócz Łukasza tworzą go Kamil Lodziński, Rafał Madajczak i Wojtek Wowra. Nad całością czuwa Michał Brański, członek zarządu o2.pl, a zarazem jeden z trzech właścicieli portalu.

Ciekawi jesteśmy Waszych opinii o tym serwisie.

14 Comments:

At 31 października, 2006 16:18, Anonymous zx80 said...

Wielkie rozczarowanie. Po pierwsze wiadomości publikowane w tym serwisie są marne. Ani specjalnie świeże ani interesujace. Bardzo wyrazisty jest natomiast jego profil polityczny. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że chodzi o to by dowalić ludziom związanym z obecnym rządem i to glównie lapiąc ich za slowa. A to wielką sztuką nie jest. Bardzo mi przykro ale moim zdaniem cale przedsiewziecie jest na żenującym poziomie.

 
At 31 października, 2006 18:07, Anonymous Unicorn said...

http://www.unicorn.ksiezyc.pl/swf/index.php/topic,1050.0.html
Ja już się tutaj wypowiedziałem..
Na razie trudno coś więcej powiedzieć.
Jak będziecie przywalać więcej lewakom, będę wpadał częściej- na razie porozsyłam znajomym linka.
JOł :)

 
At 31 października, 2006 18:13, Anonymous Unicorn said...

Ps. Swoją drogą głupawa nazwa.. Czemu pardon.pl od "bez pardonu" dla rządzących? lepsze byłoby PopMedia czy PolitPop ;-)
Tak po rosyjsku skrótowce.

 
At 31 października, 2006 19:58, Anonymous Lesław said...

Aktorka porno Jenna Jameson - jej obecność na plakatach wyborczych LPR zdecydowanie poprawiła by wyniki sondażowe Ligi. Prawdopodobnie bardziej niż robienie medialnego szumu (Fot. Eastnews)

To dzisiejsza czołówka.

Rzucam hasło: BEZ PARDONU!

 
At 31 października, 2006 21:24, Anonymous placownik said...

Pierwsze wrażenie dość zachęcające.

@zx80
Bardzo wyrazisty profil polityczny...

A czy znasz jakieś miejsce w necie poświęcone polityce bez wyrazistego profilu politycznego? Podaj link. Chętnie je odwiedzę.

 
At 31 października, 2006 22:11, Blogger Benny Kuleczka said...

Ostrzyłem sobie zęby na ten serwis, ale niestety przeżyłem spore rozczarowanie - mało analizy, dużo krótkich, niby to interesujących komentarzy - po ostatnich zmianach zmieniłem stronę główną w przeglądarce na gazeta.pl, o2 zeszło na psy;(

 
At 31 października, 2006 22:48, Blogger Benny Kuleczka said...

A tak w ogóle to zapraszam na swojego bloga - też staram się komentować, chociaż zapewne nieporadnie, może by tak rzucić do niego linka na 5władzy? To wcale nie podlizywanie się;) Ale mimo to zapraszam do czytania i komentowania http://lawkarezerwowych.blogspot.com/ jak dobrze pójdzie wkrótce dolinkuję was u siebie, pozdrawiam:)

 
At 01 listopada, 2006 04:04, Anonymous zx80 said...

@placownik

"A czy znasz jakieś miejsce w necie poświęcone polityce bez wyrazistego profilu politycznego? Podaj link. Chętnie je odwiedzę."

Właśnie je odwiedzasz.

 
At 01 listopada, 2006 08:40, Anonymous placownik said...

@ zx80

Lekkiego przechyłu można by się dopatrzeć, ale w zasadzie Twoja riposta jest trafna. Oby tak było jak najdłużej i oby Autorom starczyło pary.

Wyrazy uznania dla Piątej Władzy!

 
At 01 listopada, 2006 10:33, Anonymous oporowski said...

A wiec ruszylo... Lukaszu trzymam kciuki, przede wszystkim za to, zebys nie zaniedbal tutejszych obowiazkow!

 
At 01 listopada, 2006 16:59, Anonymous Anonimowy said...

no właśnie, Piąta Władza to owoc pasji autorów, bez żadnej kasy za tym stojącej, a za Pardonem stoją grube pieniądze. Łukasz, nie porzucaj pasji dla pieniędzy!

 
At 01 listopada, 2006 17:15, Blogger Łukasz said...

Anonymous,
Gdybym był cynikiem, odpowiedziałbym starym hasłem: "Pasją się nie najem" :)

Ale staram się unikać nadmiernego cynizmu, więc spieszę zapewnić, że niezależnie od wszelkich moich zajęć zarobkowych, nie wyzbywam się pasji ;) Poza tym mam to niebywałe szczęście, że od czasu do czasu udaje mi się zarobić na tym, co mnie pasjonuje.

W każdym razie - wielkie dzięki za troskę i miłe słowo :)

 
At 01 listopada, 2006 21:47, Blogger jotesz said...

Pozdrowienia i powodzenia

 
At 01 listopada, 2006 23:40, Anonymous Santaolalla said...

Trzymam kciuki, choć przynaję że jestem trochę rozczarowany. Jak już wcześniej ktoś powiedział "Piąta władza" nie optuje de facto za jedną stroną, czego niestety o portalu o2 powiedzieć nie można... Mając uznanie dla autorów tego bloga wierzę że ich komentarze niezmiennie będą prezentowały obecny poziom, niezależnie od miejsca gdzie będą publikowane. Serdecznie pozdrawiam!

 

Prześlij komentarz

<< Home