1.8.07

Agnieszka Niczewska odchodzi ze "Słowa Polskiego Gazety Wrocławskiej"

Od bodaj trzech lat była redaktor naczelną "Słowa Polskiego Gazety Wrocławskiej" - dziennika wydawanego przez Polskapresse. Wiadomość o jej odejściu z gazety jest nieoficjalna. Podobno Niczewska złożyła wypowiedzenie we wtorek, czyli wczoraj.

Jeśli będę wiedział coś więcej - napiszę. Tymczasem jestem ciekaw Waszych opinii na temat odejścia Agnieszki Niczewskiej. Jak Wam się w ogóle podoba "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska"?

8 Comments:

At 01 sierpnia, 2007 14:02, Anonymous Olgierd said...

No mnie się bardzo nie podoba. W zasadzie trudno mi się odnieść do tej gazety, bo nie wiem czy potrafiłbym się zdobyć na jakiekolwiek pozytywne słowo.

 
At 01 sierpnia, 2007 19:05, Anonymous Anonimowy said...

kto po trupach robi karierę, trupem w końcu pada... moim zdaniem wstyd dla Słowa Polskiego i jego 60letniej historii, że to co powstało po nim i czego dokonała Niczewska, dalej po części nazywa się Słowo Polskie. Badziewiaste tematy na czołówkach, a przede wsztkim ten chamski styl zarządzania zespołem - to plon tych dokonań.
Ciekaw jestem natomiast kiedy za Niczewską potupta Świokło tam gdzie jej miejsce, czyli do warzywniaka

 
At 01 sierpnia, 2007 19:44, Anonymous Anonimowy said...

w tej gazecie nie ma co czytać po prostu. mało ambitna, ale sie sprzedaje więc nikt nic nie zmienia.

 
At 01 sierpnia, 2007 20:45, Anonymous "grejs kely" said...

1. Problemem SPGW były/są personalne sympatie antypatie czy roszady. Zamiast skupić się na robieniu dobrej gazety, koncentrowano się na karierkach, obalaniu, plotkowaniu, obsadzaniu...efekty? Widać.
2. Trudno czytać tytuł bardzo wsteczny warsztatowo, tematycznie, a nawet estetycznie
3. Czy to gazeta regionalna czy prowincjonalna? (odpowiednie zakreśl)

 
At 12 lutego, 2008 17:38, Anonymous Anonimowy said...

a czy ktos z Was ma jakis namiar/kontakt na A. Niczewska ?

 
At 25 listopada, 2009 10:15, Anonymous Anonimowy said...

Nowa rzeczniczka prasowa PWr

Informujemy, że rzeczniczką prasową Politechniki Wrocławskiej od dnia
24 listopada 2009 roku jest Pani Agnieszka Niczewska.

Dane kontaktowe: tel. 071 320 43 43, kom. 695 350 432, e-mail: agnieszka.niczewska@pwr.wroc.pl, rzecznik.prasowy@pwr.wroc.pl.

 
At 25 listopada, 2009 10:18, Anonymous Anonimowy said...

http://www.ex-press.com.pl/onas1.html

 
At 25 listopada, 2009 10:22, Anonymous Anonimowy said...

UCZULENIE NA NICZEWSKĄ
Jak zrobić karierę zawodową - krótką, ale jednak? Trzeba postępować jak makiaweliczna Agnieszka Niczewska. Płaszczyć się przed zwierzchnikami decydującymi o awansach i pomiatać podwładnymi. Z takimi manierami można było zostać redaktorem naczelnym Słowa Polskiego*Gazety Wrocławskiej. I szefować temu dziennikowi trzy lata.

Pracując tam nie ukrywałem, że Niczewska jest jedyną osobą, na którą mam alergię. Mierziła mnie zwłaszcza jej nieprzeciętna pyszałkowatość. Zapłaciłem za tę szczerość wysoką cenę. Po roku rządów Agnieszki zostałem przez nią wyautowany z redakcji, z którą (początkowo pod szyldem Gazety Robotniczej) byłem związany - z niewielką przerwą - niemal od dziecka.
Nie mam nic przeciwko zamieszczaniu w gazecie fotek z jej redaktorem naczelnym, jeśli występuje w roli reprezentanta redakcji podczas jakichś uroczystości. Byle tylko była to autopromocja z klasą.

Granicę śmieszności przekroczyło Słowo Polskie*Gazeta Wrocławska, gdy opublikowało w jednym z numerów na przełomie lat 2005-2006 zdjęcie Agnieszki Niczewskiej na balu VIP-ów. Widać, jak wita się z nią Rafał Dutkiewicz. Prezydent Wrocławia, wysokie chłopisko, zgięty w pałąk, całuje dłoń szefowej redakcji. Wybrano akurat ujęcie, na którym Dutkiewicz wygląda niczym lokaj. Pochyla się przed swoją dobrodziejką, by dostąpić zaszczytu cmoknięcia jej w rączkę.

Oglądaliśmy ten obrazek w redakcji Panoramy Dolnośląskiej z niejakim rozbawieniem. "Przegięli" - komentowaliśmy zgodnie.

Jeśli zdjęcie wydrukowano za wiedzą i zgodą Niczewskiej, świadczy to o niej samej. A jeśli - co możliwe - podwładni sprawili swej przełożonej niespodziankę, świadczy to o stosunkach wewnątrzredakcyjnych pod kierownictwem Agnieszki.

Tak czy owak, mnie tam przy tym już nie było. I dzięki Bogu, mimo żem niewierzący.

to byłą redaktor naczelną Słowa Polskiego*Gazety Wrocławskiej miała zaszczyt zatrudnić miejscowa politechnika. Agnieszka Niczewska robi obecnie karierę w uczelnianym biurze organizacji konferencji na każdy temat, z możliwością bankietowania. Czyli samorealizuje się w usługowej branży nasiadówek i balang. Tylko pozazdrościć (współpracownikom także).

 

Prześlij komentarz

<< Home