18.7.08

Giertych chce dożywocia dla Mola

Simon Mol - niegdyś znany działacz antyrasistowski, przedstawiający się jako dziennikarz, pisarz, poeta, bojownik o prawa człowieka, który musiał uciekać ze swojego kraju - Kamerunu przed prześladowaniami politycznymi. W PZPN był specjalistą od walki z rasistowskimi kibicami. Stowarzyszenie Nigdy Więcej przyznało mu tytuł "Antyfaszysty roku 2003". Teraz przed sądem odpowiada za zarażanie kobiet wirusem HIV. Dzisiaj rozpoczął się jego proces.

Oczywiście tę sprawę znają niemal wszyscy więc nie będę pisał o oskarżeniach. Bardziej mnie interesuje postać Romana Giertycha, który teraz przedstawia się jako adwokat i reprezentuje poszkodowane kobiety. Zaskakujące, że to on, nieprawdaż ? Od wielu miesięcy działacze skrajnie prawicowych polskich organizacji, np NOP nie ukrywają tego co myślą o Kameruńczyku. Przygotowali nawet specjalny plakat "Kara śmierci dla Simona M. Powstrzymać HIV terroryzm".

No tak NOP-owcy domagają się kary śmierci, a Giertych dożywocia. Twierdzi, że Mol chciał zabić kobiety, z którymi współżył. Domaga się zmiany kwalifikacji czynów. Jakaś ciągłość żądań tu zapewne jest. Nie bronię Mola. Jeżeli jest winny, to powinien zostać skazany jak najsurowiej. Skrzywdził wiele kobiet. Natomiast śmieszą argumenty rasistów, którzy wykorzystują jego kolor skóry. A ten ma najmniejsze znaczenie w tej sprawie.

Sam Mol twierdzi, że to sprawa polityczna. Podobnie uważa Giertych. Choć obaj zapewne mają coś innego na myśli. Ciekawe były (w dzisiejszych relacjach) sugestie jednej z zakażonych kobiet, która w TVN 24 sugerowała powiązania Mola z Arabami. Opowiadała o spotkaniach, radości z jaką Kameruńczyk mówił o zamachach z 11 września. I pieniądzach, które wydawał na lewo i prawo ...

5 Comments:

At 18 lipca, 2008 23:01, Anonymous Jastrónia said...

Mol Molem, ale ważniejsze rzeczy się dzieją.

http://piotrpalka.salon24.pl/83388,index.html

Jak wy tego nie nagłośnicie, to kto? Odwagi.

 
At 19 lipca, 2008 11:38, Anonymous Unicorn said...

Najlepszym komentarzem do sprawy jest sonda do artykułu w pardonie...

 
At 19 lipca, 2008 16:13, Anonymous Anonimowy said...

KIlka dni temu pisała o tymv "Polska". Dzienniareczka, aby nie powoływac się na Palkę, używała jakiś dziwnych figur stylistycznych...

 
At 22 lipca, 2008 19:30, Anonymous Piotrek said...

W pewnym sensie na temat:

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,5479157,Hakerzy_zabili_smiechem_faszystowski_portal.html

 
At 22 lipca, 2008 21:14, Anonymous Page said...

Tak - jakoś chyba nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie Giertycha jako przedstawiciela prawnego jakiegoś Cygana czy Murzyna, którzy zaatakowani przez skinów przekroczyli granicę obrony koniecznej... A tak - wiadomo, wysyłamy sygnał do "naszych" - "Chłopaki, wracam do Was! Poudawałem Europejczyka w urzędach, ale już jestem!"

 

Prześlij komentarz

<< Home