16.7.08

PiS bojkotuje TVN i TVN 24 ?

Tę intrygującą wiadomość podała wieczorem PAP:

Członkowie PiS zamierzają bojkotować telewizję TVN i TVN24 - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do komitetu politycznego PiS. Jak dowiedziała się PAP z kilku źródeł zbliżonych do kierownictwa partii, taką uchwałę przyjął obradujący w środę komitet polityczny PiS. Uzasadnienie tej decyzji ma być przedstawione w czwartek na specjalnej konferencji prasowej. Nieoficjalnie wiadomo, że PiS zarzuca TVN stronniczość i brak obiektywizmu.

I rzeczywiście wieczorem w TVN 24 nie pojawili się zaproszeni goście: Krzysztof Putra i Paweł Poncyljusz. W programie Bogdana Rymanowskiego dotyczącym ustawy medialnej byli w tym czasie posłowie: Chlebowski i Szmajdziński. Wiadomość o bojkocie przyjęli ironicznym uśmiechem. Widać było zresztą, że PO i SLD dogadały się chyba ws. weta prezydenta dotyczącego ustawy medialnej... A czy PiS popełnia medialne samobójstwo ??

A w czwartek Jarosław Kaczyński w Polskim Radiu powiedział:
"Nie możemy sprowadzać polskiego życia publicznego do rynsztoka, a dziennikarze TVN-u na to pozwalają. Nie tylko pozwalają, ale wręcz się do tego przyłączają"

Wieczorem oświadczenie wydał TVN:
rzecznik stacji Karol Smoląg zaznaczył, że stacja "z niepokojem i ze smutkiem przyjęła tę informację. Świadczy ona o tym, że jedna z największych partii politycznych w Polsce nie rozumie roli i zasad, którymi kierują się wolne media"

6 Comments:

At 17 lipca, 2008 07:36, Anonymous Anonimowy said...

Dogadały się chyba PO i SLD?

 
At 17 lipca, 2008 07:44, Blogger pinio said...

jassne. Dzięki

 
At 18 lipca, 2008 02:54, Anonymous Unicorn said...

Sądząc po reakcji TVN może to mieć sens ;-)

 
At 19 lipca, 2008 01:50, Anonymous daavid said...

Mi się wydaje, że problem jest prosty jak konstrukcja cepa, albo prosty jak ......

PiS wzbudza skrajne uczucia. Albo się ich (Jarosława K.) kocha, albo nienawidzi. Ostatnio dużo ludzi ich nienawidzi. Wcześniej za informacje o liczbie nienawidzących JK oskarżał łże-sondaże. Ostatnio odkrył(po dogłębnej analizie dawno przegranych wyborów), że faktycznie dużo ludzi ich nienawidzi. Oskarżył o łże-dziennikarzy. Teraz postanowił im dowalić i się obraził.

Dziecinnie proste.

 
At 21 lipca, 2008 19:02, Anonymous Pan Telefon said...

Może będzie ich wreszcie mniej w mediach.

 
At 23 lipca, 2008 00:15, Anonymous Anonimowy said...

Wreszcie cos konkretnego przeciwko
tzw. V wladzy. A moze V kolumny?
Zaden Polak ich nie wybieral, a robia wszystko przeciwko Polsce.

 

Prześlij komentarz

<< Home