13.8.08

Spektakularne porażki polskich olimpijczyków

Jakie są wyniki polskich olimpijczyków wszyscy widzą. Nie zdobyliśmy żadnego medalu. Można powiedzieć, że sytuacja jest tragiczna i tak złego startu Polaków chyba nikt się nie spodziewał. Medale wywalczyli już przedstawiciele 48 państw...

Zawodzą niemal wszyscy. O dwóch porażkach Otylii Jędrzejczak pewnie zapomnimy, jeżeli zdobędzie medal na 200 metrów (swoim koronnym dystansie), ale Pawłowi Korzeniowskiemu nie pomoże już nic. Dzisiejsze szóste miejsce w finale na 200 metrów pokazało, jak daleko odpłynęła mu światowa czołówka. Tragicznie wypadli także niemal wszyscy inni startujący polscy pływacy. Co ciekawe, osiągali dobre wyniki, bijąc nawet rekordy Polski. Niestety świat poszedł w tej dyscyplinie tak do przodu, że nasi nie liczą się w rywalizacji. Kolejny zawód to postawa Sylwi Gruchały, która odpadła już w 1/16 finału. Florecistka przyznała, że nie ma już w sobie takiej woli walki jak przed laty. Wczorajsza porażka szczypiornistów z Hiszpanią także martwi. Co prawda, Hiszpanie są wysoko notowani w światowych rankingach, ale mecz był do wygrania. A tłumaczenia trenera Wenty, że sędziowie źle sędziowali - niepotrzebne... Dwie porażki poniosły też siatkarki, ale spotkały się z naprawdę świetnymi drużynami Kuby i Chin. Miejmy nadzieję, że dziś karta odwróci się i po wygranej z Japonią, Polki wygrają kolejne mecze. O przedstawicielach innych dyscyplin nie chce się pisać... Porażka za porażką.
Cieszy za to postawa siatkarzy. Dzisiaj zaimponowała także Natalia Partyka (która gra w ping ponga mimo amputowanej części prawej ręki). Toczyła świetny, wyrównany mecz z zawodniczką z Hongkongu, przegrywając po pasjonującej grze 2-3.

Oby kolejne dni zaskoczyły nas w pozytywny sposób :)

Etykiety: , , , ,