9.2.09

Bezsensowne śledztwo

Od rana dzisiaj media trąbią o śledztwie w sprawie zabicia polskiego inżyniera w Pakistanie. Powołując się na wypowiedź ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, który zapowiedział wydanie za podejrzanymi terrorystami listów gończych - krajowego i międzynarodowego.

"Teraz, gdy już nie możemy uratować naszego rodaka, przynajmniej będziemy starali się ukarać winnych tej zbrodni. Pamiętajmy, że winnymi morderstwa są mordercy. Nikt inny. Popełniono zbrodnię, a więc musi być dochodzenie, poszukiwanie winnych, jeśli da radę, to ich postawienie przed wymiarem sprawiedliwości i ich przykładne ukaranie" - powiedział Radosław Sikorski (cytat za PAP).
Nie wiem czy minister naprawdę wierzy, że możliwe jest znalezienie winnych, a pomogą w tym wydane listy gończe?
To nie pierwsze takie śledztwo. Kilka lat temu emocjonowaliśmy się poszukiwaniem porywaczy Jerzego Kosa, uprowadzonego w Bagdadzie, a później oswobodzonego przez żołnierzy amerykańskich. Śledztwo zawieszono kilkanaście miesięcy temu. Czekamy aż cudem podejrzani znajdą się na terytorium Polski by ich zatrzymać.
Teraz toczy się śledztwo ws porwania saudyjskiego tankowca "Sirius" z dwoma Polakami na pokładzie. Już widzę jak dzielni agenci ABW zatrzymują somalijskich piratów.

Rozumiem, że śledztwa takie trzeba wszcząć, choć są one z góry skazane na porażkę. Czy jednak nie szkoda pieniędzy i energii polskich prokuratorów?
Nie potrafimy znaleźć zabójców byłego komendanta głównego Marka Papały czy ustalić wszystkich okoliczności zabójstwa Krzysztofa Olewnika, a zabieramy się za ściganie porywaczy z Pakistanu, Iraku czy Somalii.

Etykiety: , , , , , , , ,

2 Comments:

At 09 lutego, 2009 14:53, Blogger jotesz said...

Celne!
Nasz wywiad jako bezlitosny Mossad, który ściga terrorystów do ich śmierci...
Paradne.

 
At 10 lutego, 2009 14:50, Blogger Patrycja said...

Jak tyle wiedzą o terrorystach to dlaczego w ogóle dopuścili do tej śmierci?
Bez sensu.

 

Prześlij komentarz

<< Home