14.6.09

Marek Zoellner: Wytrysk prezydencki

To czy Rafał Dutkiewicz wystartuje i wygra kolejne wybory na prezydenta Wrocławia jest ważne dla Rafała Dutkiewicza. Dla mieszkańców to kompletnie nieistotny drobiazg.

Załóżmy, że to już jutro. Budzimy się. Mamy nowego. Co się zmieniło? Absolutnie nic. No... może rzecznik prasowy.

Autobusy są te same, korki jak zwykle, stadion się buduje a fontanna za 20 baniek nadal tryska. Miasto ani nie zgasło, ani nie zaczęło bardziej świecić. Co prawda Rafał Dutkiewicz nie musiał jak co dzień wstawać do pracy, ale kto się tym przejmuje. Nawet on sam nie za bardzo. Przecież i tak ma już w perspektywie lepszą posadę z kolejną poważną misją.

No bo przecież nikt z SLD. No bo kto? PiS-u we Wrocławiu właściwie nie ma. Protasiewicz? Być może się połasi, chociaż w Brukseli lepsza kasa i szanse na awanse. Ale nawet jeśli wrocławianie obdarzyli zaufaniem Jacka Bauera z Platformy, to również byłoby bez znaczenia. Co za różnica, jak będzie miał na imię przyszły prezydent Wrocławia? Polityczne sztafaże służą przede wszystkim politykom. Są erekcją ich popularności. Mogą być też oczywiście uwiądem. W mieście musiałoby dojść do wielkiego przewrotu, tymczasem jeśli już w ogóle ktoś się ruszy z fotela, zrobi co najwyżej pajacyka.

To czy Rafał Dutkiewicz wystartuje i wygra kolejne wybory na prezydenta Wrocławia, jest ważne dla Rafała Dutkiewicza. Dla mieszkańców to kompletnie nieistotny drobiazg. No i właśnie dlatego na pewno znów wygra.

Marek Zoellner

Etykiety: , , , , , ,

4 Comments:

At 15 czerwca, 2009 09:40, Anonymous Anonimowy said...

Dawno nie czytałem takiej bzdury. Pomijając już fakt, że autor mija się z prawdą co najmniej kilkukrotnie (PiS-u we Wrocławiu praktycznie nie ma, autobusy te same, tramwaje te same), to jako, że dziennikarz w przeszłości zajmował się polityką, wymagalibyśmy od Marka Z. nieco głębszej analizy i oceny faktów.

 
At 15 czerwca, 2009 11:36, Anonymous Anonimowy said...

(Marek Zoellner) witam! akurat zdanie dotyczące tramwajów nie podlega ocenie - to był tylko jeden z przykładów, który miał pokazać, że bez względu na to, kto zostanie nowym prezydentem, życie mieszkańców się niewiele zmieni.

jeśli chodzi o PiS, oczywiście mam świadomość jego istnienia, ale we Wrocławiu to ugrupowanie nie ma lidera, który mógłby konkurować z RD. Dawid Jackiewicz dla mnie osobiście byłby świetnym kandydatem, bo cenię go jako człowieka, ale może dlatego, że DJ nie pasuje do ogólnopolskiego obrazu PiS. jest nowocześniejszy. a kto poza Dawidem? nawet jeśli był ktoś z charyzmą odszedł do XXI. Na koniec obiecuję, że jeśli jeszcze pozwolą mi tu coś napisać, popracuję nad głębią analizy i faktyczną oceną :)

 
At 15 czerwca, 2009 18:15, Anonymous Anonimowy said...

Wiara, że zmieni się niezmienny rzecznik prasowy wydaje mi się mocno naiwna.

 
At 17 czerwca, 2009 14:32, Anonymous Anonimowy said...

myślisz że za panowania Jacka Protasiewicza by się ostał ?

 

Prześlij komentarz

<< Home