18.10.09

Ryszard Nowak dalej walczy z Dodą

Dodę znają chyba wszyscy, a jak nie wszyscy to niemal wszyscy. Ryszarda Nowaka już znacznie mniej osób. Teraz jednak były poseł Unii Pracy walczy z Dorotą Rabczewską i ma szanse, że będzie o nim głośno. Rok temu pisaliśmy o tym jak Nowak walczył z Behemotem, a Behemot z Nowakiem.

Na początku sierpnia Doda w wywiadzie dla Dziennika tak wypowiadała się m.in. o Biblii:
Dziennik: Czyli bardziej wierzysz, mówiąc w cudzysłowie, w dinozaury niż w Biblię?
Dorota Rabczewska (Doda): - Wierzę w to, co nam przyniosła matka Ziemia i co odkryto podczas wykopalisk. Są na to dowody i ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła...
Dziennik: Przepraszam, o kim mówisz?
Dorota Rabczeska: - O tych wszystkich gościach, którzy spisali te wszystkie niesamowite historie.
Dziennik: Biblijne?
Dorota Rabczewska: - No a co?

Ryszard Nowak - szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami złożył zawiadomienie o przestępstwie do Prokuratury Rejonowej Warszawa - Mokotów. Uznał, że Doda naruszyła artykuł 196 Kodeksu Karnego: „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.


Prokuratura jednak odmówiła wszczęcia śledztwa. Ryszard Nowak odwołał się od tej decyzji i co ciekawe Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów uznał kilka dni temu jego argumenty. Jak informuje sam Ryszard Nowak - sąd zarzucił prokuraturze zbyt pobieżne przeprowadzenie pierwszego śledztwa i nakazał:
1) ponownie zbadać (kompleksowo) doniesienie Ryszarda Nowaka na Dodę, która znieważyła Biblię,
2) zlecić wykonanie ekspertyzy przez biegłego religioznawcę,
3) wykonanie ekspertyzy przez biegłego językoznawcę,
4) przesłuchać oskarżoną piosenkarkę Dodę,
5) przesłuchać Ryszarda Nowaka,
przeanalizować materiały zebrane przez Ryszarda Nowaka.

Tak jakby prokuratura nie miała poważniejszych spraw na głowie...

Etykiety: , , , , , ,

3 Comments:

At 19 października, 2009 08:48, Anonymous Anonimowy said...

No i Doda ma poważny problem. Bo dzisiaj przepisy są takie, że to jedno uchylenie wystarczy, żeby Nowak potem mógł wnieść przeciwko niej normalny akt oskarżenia, taki sam jak prokuratura, nie żaden prywatny. I zapewne to zrobi. Tak inteligentnie zmieniono kodeksy dwa lata temu, że otwarto drogę dosłownie każdemu do wytaczania wielkich karnych procesów o przestępstwa ścigane z urzędu. Będzie się toczył rok, a za wszystko zapłacą podatnicy.

 
At 19 października, 2009 11:26, Anonymous Niecodzienny.net said...

Doda ma problem?? Ja wiem że w naszym kraju wszystkim wszystko wolno, ale bez jaj. Nie mam nic do poglądów Dody, tak długo, jak dzieli się nimi z własnym gronie. Wstawka o "zielarzach" jest poniżej krytyki i chociaż nie jestem wojującym katolem, to uznaję ją za szczyt głupoty i chamstwa. I nie dziwię się, że osoby bardziej religijne ode mnie mogły się poczuć takim tekstem zniesmaczone. Może zaczniemy jednak brać odpowiedzialność za to co mówimy, hę?

 
At 03 listopada, 2009 09:02, Anonymous Anonimowy said...

Doda obraziła uczucia religijne wszystkich chrześcijan i Żydów. Bredzi jakieś głupoty co jej slina na język przyniesie, nie bardzo wiedzac co. To całe polskie zakłamanie że na papieża JP II nie można nic powiedzieć ale o Bibliii i jej twórcach to już można głupoty wygadywać bezkarnie.

 

Prześlij komentarz

<< Home