1.10.06

Co sądzicie o Antonim Macierewiczu?

Enfant terrible polskiej polityki Antoni Macierewicz znów jest gwiazdą mediów. Jako wiceminister obrony zlikwidował właśnie Wojskowe Służby Informacyjne, przygotował raport na ich temat i ogłosił, że są w tym raporcie rzeczy ciekawe. Np. rewelacje o bezprawnych działaniach WSI, m.in. wobec mediów.
Szczegółów nie ujawnił. Oświadczył, że mogą to zrobić tylko premier i prezydent. Czyli bracia Kaczyńscy.

W sierpniu Macierewicz zasłynął stwierdzeniem, że większość byłych ministrów spraw zagranicznych III RP to dawni sowieccy agenci. O kogo chodzi? - Tego już nie powiedział. Później przeprosił i oświadczył, że zastosował "niewłaściwy skrót myślowy".

Macierewicz przeszedł do historii w 1992 r., gdy ogłosił listę domniemanych agentów komunistycznych służb specjalnych aktywnych wówczas w polskim życiu politycznym. Ten dokument znany jest jako "lista Macierewicza". Otwiera ją nazwisko Lecha Wałęsy. Listę można znaleźć na internetowej stronie tygodnika "Głos", któremu szefuje właśnie Macierewicz.

Szerzej o Macierewiczu pisze polska Wikipedia.

Antoni Macierewicz budzi skrajne emocje. Dla jednych to zwykły oszołom opętany lustracyjną obsesją. Dla innych - bohater walki z postkomunistycznymi układami, prekursor prawdziwej, dogłębnej, skutecznej lustracji.

A co Wy sądzicie o Macierewiczu?

10 Comments:

At 01 października, 2006 14:53, Anonymous placownik said...

Po wystąpieniu premiera w stoczni, transmitowanym wyłącznie przez łże-telewizję TVN24, a nietransmitowanym ani przez TVPiS1, ani przez TVPiS2, ani przez TVPiS3 dni Wildsteina wydają sie policzone.

Samo przemówienie... Niektórzy z nas widywali podobne. Kto jest przeciw nam - jest przeciw Polsce. Te chóralne okrzyki "Jesteśmy z Tobą". Wierzę głęboko, że szczere. Tylko co z tego. Górnicy, krakowiacy, górale...
Deja vue.

Czy po tym przemówieniu Pawlakowi przypomni się czym PSL różni się od ZSL? Wiele od tego zależy.

A Macierewicz? Nigdy nie mieliśmy szefa tajnych służb wypowiadającego się taką piękną polszczyzną. Nie zmieniło się to, że tak naprawdę to nie wiemy czym rzeczywiście się ten szef zajmuje. A zwłaszcza tego przy użyciu jakich metod. I oby nikt z nas nie miał okazji przekonać się o tym na własnej skórze.

 
At 01 października, 2006 14:59, Anonymous obserwator said...

tez ogladalem ten wiec
jakas maszyna czasu przeniosla nas w czasy minione

a wiecujacym pod rozwage przypominam Milosza

Który skrzywdziłeś człowieka prostego
Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
Gromadę błaznów koło siebie mając
Na pomieszanie dobrego i złego,

Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić - narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy.

Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

 
At 01 października, 2006 15:01, Blogger StefanMichnik said...

Tak Tak, Antek "ma chore z nienawiści oczy" "ma obsesje" oraz "fobie"...Ten wizerunek zawdziecza Antoni postnocnozmianowym czasom, gdy Gazeta z sojuszniczymi mediami Macierewiczem straszyla niegrzeczne dzieci. Widac ze Macierewicz jest swiadom tego swojego wizerunku i we wczorajszym wsytapieniu na lonie natury swietnie sobie z ta czarna legenda igral.

 
At 01 października, 2006 15:07, Anonymous Olgierd said...

Niewątpliwie problemy z wiarygodnością ma spore, a to być może ze względu na ciążące nad nim fatum lewackiego radykała? Czegewaryzm, miraż miejskiej partyzantki, uszczęśliwiania świata od lewa... to chyba zostawia ślad na umysłowości?
Dlaczego mamy zakładać, że nadal jest skażony lewicowością Oleksy i Miller, Modzelewski i Bugaj, a przez nich Olejniczak - a odrzucać tę cechę u Maciarewicza?

 
At 01 października, 2006 15:55, Blogger jotesz said...

Antoniego Wiceministra Macierewicza odbiera się skrajnie - można lubić lub nie lubić. Chciałbym być obojętnym, ale mi się nie udaje, więc przyznam, że bardzo go nie lubię. Dla usprawiedliwienia dodam, że nie lubię go od samiutkiego początku Wolnej Ojczyzny, niezależnie od licznych przynależności partyjnych, jakie mu się zdarzyły.

Pozdrowienia i powodzenia

 
At 01 października, 2006 18:14, Anonymous Anonimowy said...

Zobaczyłem wreszcie wiec. Wyraźnie robili sobie "jaja". Te okrzyki: "Niech żyje premier", flagi, to rzeczywiście świadome nawiązanie do poetyki wiecow PRLu.
Co do Macierewicza, nie ma na razie podstaw do formułowania kategorycznych wnioskow. Na razie opozycja wnioskuje na podstawie "czarnej" legendy Macierewicza /manipulowal teczkami, nie stać go na obiektywizm/. Prawica odwrotnie - na podstawie białej. Ujawnił agentów, nie ulegnie zastraszaniu. Wszystko może być argumentem, i po jego mało faktograficznym przemowieniu na dwoje babka wróżyła. Jeżeli opozycja uzna, że blefuje, to bez specjalnych ubytków będzie kontynuować wojnę. Choć i tak by kontynuowała. Na wszelki wypadek deprecjonowanie sprawy Macierewicza będzie trwało, a najpewniej /oprócz konstruktywnego wotum/ wypalą z czymś, co będzie miało zagadać sprawę agentury.
zeter1

 
At 01 października, 2006 20:27, Anonymous akont said...

Nie wiem, co jest w tym raporcie, ale ten kociokwik świadczy o tym, iż wielu w Polsce traci po prostu nerwy. Na miejscu Kaczyńskiego nie trzymałbym ich długo w niepewności. Zasłużyli sobie na szczerość i szerokie podziękowanie.

 
At 01 października, 2006 21:17, Anonymous Anonimowy said...

Za Maciarewiczem ciagnie się "gęba" przyprawiona przez Wyborczą plus spolka przerażonych wizją lustracji i dekomunizacji,dopiero teraz można się uczciwie z tamtą gębą zmierzyć,Maciarewicz jest szalenie bystry ,dobrze przygotowany,ideowy,silny więc bardzo bardzo grożny dla grup poważnych interesów zaklepanych jeszcze przy okrąglym stole stąd te ataki,slabością Maciareicza jest przewrotnie własnie jego bezkompromisowość ostry jezyk,wróżę mu przyszłość jeśli uda się zachować polityczną linię.

 
At 01 października, 2006 22:48, Anonymous Dariusz Kos said...

Dowód na potwierdzenie s?ów Macierewicza o agenturze WSI w mediach poda?a PAP w sobot´. Jaki? Pisz´ o tym na swej witrynie.
www.publicysta.com
zapraszam
Dariusz Kos

 
At 16 października, 2006 03:31, Anonymous Anonimowy said...

Co za propagandę tu siejecie buraki! Sam jesteś ŁŻE-MEDIA.Idealnie transmitowała TV-TRWAM,ale was Żydków szlak trafia na samą myśl że jest jedna stacja bez pejsów? Do TVP-dodajesz końcówkę PiS,taki "mądry" jesteś? a może przerobimy TVN-24 na TVNPO-24? co oznaczać będzie Televizjon Nazaret Pejsy Obrzydliwe-24 h/dobę łżą jak wściekłe psy.Jak ci się to podoba?A tak ogólnie to zalatuje tu Rokitą.Jasiu nie bój się owłasną skórę kiedy
przyjdziemy po ciebie to zrobimy to w miarę delikatnie i poczekamy aż się wyśpisz.Dobranoc Szalom

 

Prześlij komentarz

<< Home