9.9.08

Google udostępnia archiwa gazet

Archiwalne gazety znajdą się w internecie dzięki serwisowi Google. Taką informację zamieściła dzisiaj Informacyjna Agencja Radiowa. To świetna wiadomość dla tych co nie lubią chodzić do bibliotek. Sieć daje nam nowe możliwości i szybki dostęp do zapomnianych często (a bardzo pomocnych i interesujących) materiałów.

Google chce zamieścić w internecie tysiące starych numerów gazet. Sieciowy potentat nawiązał już współpracę z ponad stu gazetami. Są to głównie pisma z USA i Kanady, m.in.: New York Times, Washington Post czy Quebec Chronicle-Telegraph. Egzemplarze pochodzące sprzed ery Internetu będą przetworzone elektronicznie i udostępnione za darmo wszystkim chętnym. Cyfrowe wersje poszczególnych stron będą wyglądały dokładnie tak, jak oryginały. Oprócz tekstów mają pojawić się także zdjęcia czy ogłoszenia. Obok każdego artykułu znajdą się odnośniki do podobnych publikacji pochodzących z innych gazet. Jedynym dodatkiem będą reklamy. Jakie możliwości daje ta oferta możecie sprawdzić wchodząc tutaj.

Google jakiś czas temu zapewniał, że w ich serwisie będą dostępne także książki. Na razie jednak takiej możliwości na szeroką skalę nie ma. Miejmy nadzieję, że prace nad archiwalnymi egzemplarzami gazet pójdą szybciej...

Etykiety: , , , , , , ,

1 Comments:

At 09 września, 2008 19:21, Anonymous Unicorn said...

I to jest dobre.

 

Prześlij komentarz

<< Home