12.1.09

Jerzy Owsiak kontra Grzegorz Schetyna ?

Nieporozumienie czy dziwna rozgrywka? Grzegorz Schetyna zapowiada, że MSWiA skontrolują jak WOŚP wydaje pieniądze. Jerzy Owsiak odpowiada: ta wypowiedź jest karygodna.

Dzisiaj od rana komentowano w mediach wyniki 17 finału WOŚP. Wiadomo już było, że zapewne będzie rekordowa kwota. Niespodziewanie PAP nadał z Legnicy depeszę z wypowiedzią wicepremiera Grzegorza Schetyny. Oto fragment tej informacji:
"Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) będzie pilnowało wszystkich procedur przekazywania szpitalom i przychodniom pieniędzy zebranych w czasie XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zapowiedział w poniedziałek w Legnicy wicepremier i minister MSWiA Grzegorz Schetyna. Jak podkreślił wicepremier, osobom, które przekazały pieniądze na WOŚP, trzeba dać gwarancję, że ich datki zostaną rozdysponowane zgodnie z prawem".

Później jednak wicepremier dodał: "Bardzo intensywnie uzgadnialiśmy z Fundacją Jurka Owsiaka formuły i procedury przekazywania pieniędzy. Wszystko było w porządku i dalej będziemy to robić".

Kilka godzin później Jerzy Owsiak miał konferencję prasową (tu jej zapis). Komentował m.in. wypowiedź wicepremiera:
"(...) z lekkim zdziwieniem przyjąłem dzisiejsze oświadczenie pana wicepremiera Schetyny, który napisał - skontrolujemy WOŚP (...) Panie wiceministrze, niech pan skontroluje swoich urzędników w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ich idiotyczne traktowanie przepisów wypacza wszystko, wypacza całą ideę wolontariatu i zbierania pieniędzy. Czy ja mam pana prosić, żeby pan skontrolował wydatki rządu na różne rzeczy? Napisał pan rzecz, która jest po prostu karygodna".

Wieczorem w TVN24 powiedział, że Grzegorz Schetyna najprawdopodobniej źle sformułował swoje myśli, a chciał powiedzieć coś innego. I rzeczywiście chyba przedstawiciel rządu wypowiedział się niefortunnie. Ale słuchałem całej wypowiedzi i więcej tam było pozytywnych ocen niż negatywnych. Aczkolwiek rozumie Owsiaka, że mógł się zirytować bo ma już za sobą 17 takich finałów, a tu nagle ktoś chce sprawdzić czy wszystko jest okej. Czasami chyba Jerzy Owsiak niepotrzebnie szuka wrogów...

Etykiety: , , , ,

4 Comments:

At 13 stycznia, 2009 09:51, Anonymous Anonimowy said...

Każdy prawnik wie, a przynajmniej powinien, że zbiórki organizowane przez Owsiaka są niezgodne z przepisami o organizacji zbiórek publicznych. Zadziwiające jest tu tylko, że ten stan bezprawia trwa już tyle lat i cieszy się poparciem mediów.

 
At 13 stycznia, 2009 10:42, OpenID analogicznie said...

casus Ojca Dyrektora?

 
At 13 stycznia, 2009 10:42, Anonymous Anonimowy said...

Skontrolować Owsiaka? Tego ubermenscha dobroczynności? Schetyna właśnie popełnił samobójstwo polityczne. Przecież Owsiaka się nie kontroluje. Jego się tylko podziwia. Krytykę zostawia radiomaryjnym mediom i tym, których Wyborcza nigdy nie wpuści na uniwersytet.

 
At 15 stycznia, 2009 08:05, Anonymous Anonimowy said...

a co takiego ten Owsiak? Święta krowa czy co?

 

Prześlij komentarz

<< Home