17.6.09

Dwa dni, które wsrząsnęły dolnośląskim PSL

Czy dolnośląskie PSL przeżyje te ciosy? W ciągu zaledwie dwóch dni zostało zatrzymanych dwóch ważnych działaczy tej partii. Wrocławska prokuratura postawiła im zarzuty nieprawidłowości przy rozdziale unijnych dotacji!

We wtorek zatrzymano Bożenę R., teraz szefową Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu, a wcześniej dyrektorkę w Dolnośląskiej Izbie Rolniczej. W środę wpadł Leszek G., szef DIR. Oboje usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień przy realizacji programu "Mój szef to ja!!!". Co ważne - nie mają zarzutów korupcyjnych, choć zatrzymywali oboje policjanci z wydziału antykorupcyjnego. W czwartek prokuratura zadecyduje czy będą wnioski o areszt.

Bożena R. to wiceszefowa dolnośląskiego PSL. Dzisiaj Tadeusz Drab, szef regionalnych struktur, mówił, mi, że o jej zatrzymaniu dowiedział się z radia, a ją samą uważa za "wytrawnego urzędnika, osobę, która wie na czym polega urzędnicza odpowiedzialność".

Leszek G. to z kolei kandydat z drugiego miejsca listy PSL w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zyskał ponad 8 tysięcy głosów (i zajął trzecie miejsce w PSL). Wieczorem Tadeusz Drab już miał wyłączoną komórkę...

A w czwartek koalicja PO-PSL w sejmiku województwa ma wybierać wicemarszałka. PiS już w środę domagał się wyjaśnień w sprawie zatrzymania Bożeny R.

Etykiety: , , , , , ,

3 Comments:

At 18 czerwca, 2009 15:04, Blogger heimdall.laik said...

miejmy nadzieje ze nie podniesie sie...na dolnym slasku jak i w calym kraju...chyba dosc juz beideowego paplania i nazywania sprzedajnosci szukaniem kompromisu, dosc bezwartosciowych ludzi ktorzy zazwyczaj sa do wynajecia, az do czasy gdy nie zacyznaja kalkulowac przed wyborami.

 
At 18 czerwca, 2009 16:20, Anonymous Anonimowy said...

a czy te dwa dni wstrząsnęły mediami? czy tam ciągle tylko o "strasznych kaczorach"?

 
At 19 czerwca, 2009 00:05, Blogger mk said...

@heimdall, podzielam zdanie o bezideowym paplaniu i sprzedajności. PSLu dotyczy ono chyba rzeczywiście bardziej niż całej reszty. Sądzę jednak, że Twoje nadzieje są płonne: formacja na wsiach ma pancerny wręcz elektorat.

 

Prześlij komentarz

<< Home