5.7.09

Gorące muzyczne lato w Polsce!

Zapowiada się naprawdę gorące lato muzyczne w Polsce. Wakacje jak widzicie na 5W w pełni więc warto napisać o tym co i gdzie można zobaczyć.

O tym, że Bad Brains przyjedzie na festiwal w Jarocinie już pisałem. Będziemy mogli zobaczyć ich 17 lipca. Na rozgrzewkę fragment ich koncertu z Warszawy z 1994 roku.W Jarocinie (tu cały program) będziemy mogli też zobaczyć m.in. Ignite (hc/punx z Kalifornii), New Model Army, Editors (porównywalnych przez niektórych do Joy Division) i koncert z okazji 30-to lecia Tiltu (w jakim składzie wystąpią możecie przeczytać tutaj). Kapelę Tomka Lipińskiego będzie zresztą można zobaczyć także 1 sierpnia w Warszawie na koncercie z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (tu bardzo dobra strona muzeum powstania).

Druga wielka impreza tych wakacji to Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (tu cały program). Jerzy Owsiak już dawno zmienił zdanie i zaprasza na swój festiwal punkowe kapele. Tym razem będzie można zobaczyć m.in. Conflict, legendarnych brytyjskich punkowych anarchistów, którzy budzą wiele kontrowersji (tak jak Włochaty, o którym pisałem jakiś czas temu). Ma chyba tylu samo zaprzysięgłych zwolenników co i wrogów. Zanim ich zobaczymy w Polsce warto przypomnieć sobie fragment ich koncertu z 2003 roku w Krakowie.

W sieci można znaleźć zresztą wiele świetnych nagrań Conflictu. Ja polecę tylko kilka. Kawałek poświęcony Carlo Gullianiemu (tu zabitemu podczas protestów antyglobalistów w Genui 2001 rokuj. 20 lipca minie 9 lat odkąd został zabity. W sieci pojawiło się zresztą mnóstwo utworów poświęconych Carlo - m.in. tutaj).I może jeszcze jeden kawałek "This is ALF":(tu strona poświęcona Animal Liberation Front)
Poza Conflictem w Kostrzynie zobaczymy m.in. Sham 69. To także nie lada gratka dla wielu. Oto jeden z najpopularniejszych kawałków:
Ciekawie też jest w czeskim miasteczku Hradec Kralove, ale tam festiwal Rock for People (tu program) już trwa. Dzisiaj można było zobaczyć jedną z ulubionych kapel naszego ojca współzałożyciela - SKA P (tu ich profil na myspace). Grają o 23.00 więc niektórzy pewnie jeszcze zdążą). Reszcie pozostaje żałować... Chociaż popatrzmy...(niezależne wiadomości o Palestynie możecie przeczytać tutaj)
A jutro w Hradcu (0d 19.30) Gogol Bordello (o ich wrocławskim koncercie pisałem tutaj). Popatrzmy na fragment ich ubiegłorocznego koncertu z Wrocławia:


Etykiety: , , , , , , , , , , , , , ,